Gökyüzü Koleji Değerler Eğitimi Zümresinden Mevlid-i Nebi Kutlaması – Gökyüzü Koleji | Özel Okul | Anaokulu | Kolej | Fen Lisesi

Gökyüzü Koleji Değerler Eğitimi Zümresinden Mevlid-i Nebi Kutlaması

4. Sınıf Öğrencilerimizin Survey Chart Etkinliği
22/11/2018
Gökyüzü Kolejinde Mevlid-i Nebevî Kutlaması
26/11/2018

İnsanı insan yapan bütün güzelliklerin toplandığı rahmet elçisi Hz.Peygamberin (sav)’in doğumunu kutladığımız, hayatımızı aydınlatan insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır ve metanetini, kerem ve cömertliğini, insanlığa sunduğu değerlerini anlayıp hayatımızı onun yüce ahlakıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme gecesidir Mevlid kandili.

Gökyüzü Eğitim Kurumlarında Değerler Eğitimi Zümresi bu mübarek günü kutlamak için Mevlid-i Nebi programı gerçekleştirdi. Programa sözlerin en güzeli Kur’an tilavetiyle başlandı. Öğrencilerimizin İspanyolca ve Türkçe olarak hazırladıkları hadis sunumları, küçük öğrencilerimizin piyesleri,lise öğrencilerimizin oratoryosu ve bazı öğrencilerimizin peygambere olan sevgi ve özlemlerini dile getiren kendi yazdıkları şiir ve mektuplarını okumaları manevi bir çoşkunun yaşanmasına vesile oldu.Programımız okul koromuzun birbirinden güzel okuduğu ilahilerle son buldu.

Alemlere rahmet olarak gönderilen peygamberimize olan sevgi ve hasretimizi bir kez daha dile getirmiş olmanın mutluluğunu yaşadık.

Hepimizin Mevlid Kandili mübarek olsun.