Gökyüzü Eğitim Kurumları Geleneksel Veli İftarları Yoğun Katılımla Gerçekleşti – Gökyüzü Koleji | Özel Okul | Anaokulu | Kolej | Fen Lisesi

Gökyüzü Eğitim Kurumları Geleneksel Veli İftarları Yoğun Katılımla Gerçekleşti

Gökyüzü’nde 5-9 Haziran Haftası Etkinlikleri
04/06/2017
Özel Gökyüzü Ortaokulu 8. Sınıf Öğrenci Velilerimizin Dikkatine
08/06/2017

30 Mayıs-03 Haziran 2017 tarihleri arasında düzenlenen Geleneksel Gökyüzü Veli İftarları Anaokulundan Liseye, velilerimizin yoğun katılımıyla aile sıcaklığında gerçekleşti.
Ramazan-ı Şerif ayının manevi atmosferinde tüm anne, baba, çocuk, büyükanne, büyükbabalar, öğretmen ve yöneticiler Özel Gökyüzü Eğitim Kurumları çatısı altında bir hafta boyu, birlikte oruç tutup iftar yapmanın mutluluğunu yaşadılar.
İftar programlarında söz alan Özel Gökyüzü Eğitim Kurumları Kurucu-Genel Müdürü Dr. Hüseyin Emin Öztürk konuşmasına kendisinin kaleme aldığı Ramazan şiiriyle başladı.
“Sana hasretti kandil, sana hasret minare.
Sende bulur hazzını top sesi pare pare.
Yankı yapar kubbeler sende tevhit sesini,
Sensin sığınak yapan rahmetin gölgesini.”
Duygu dolu bu mısralardan sonra Öztürk konuşmasına şöyle devam etti. “Ramazan boyunca birçok iftar programına katılıyoruz. Gökyüzünde yapılan iftarların manevi havası bir başka oluyor. Çünkü bu iftarlarda yediden yetmişe her yaş gurubundan insan bulunuyor. Bu iftarları güzel kılan; dedelerin, ninelerin, anne ve babaların çocukları ile birlikte iftar etmeleridir diye düşünüyorum.” dedi.
2017-2018 Öğretim yılında TEOG II Sınavında Özel Gökyüzü Ortaokulu 8-A sınıfı öğrencisi Seyhan Denizli’nin tüm soruları doğru cevaplandırıp Türkiye 1. si olduğu haberini de velilerle paylaştı. Dokuz öğrencinin de sadece bir yanlış yaptığını belirten Öztürk, Gökyüzünün eğitimdeki kalite ve yüksek başarıya vurgu yaptı. “Eğitim Koordinatörümüz Aynur Doğan’ın şahsında, yıl içerisinde akademik, sosyal ve sportif alanda kazandığımız başarılarda emeği geçen tüm yönetici ve öğretmenlerimizi tebrik ederim.” dedi.
İftarlara katılan misafirler, huzur ve mutluluk içinde gerçekleşen iftar programları için Gökyüzü Eğitim Kurumları yetkililerine teşekkür ettiler.