Geleneksel 13. Gökyüzü Şiir Okuma Yarışması – Gökyüzü Koleji | Özel Okul | Anaokulu | Kolej | Fen Lisesi
Bilimde de Gökyüzü
02/05/2019
Diyarbakır’dan Gökyüzü’ne Teşekkür
03/05/2019

Özel Maltepe Gökyüzü Koleji’nin geleneksel hale getirdiği “Gökyüzü Şiir Okuma Yarışması”  resmi – özel ortaokulların katılımıyla gerçekleşti.

Programda açılış konuşması yapan Özel Gökyüzü Eğitim Kurumları Kurucu – Genel Müdürü Sayın Dr. Hüseyin Emin ÖZTÜRK, bu yarışmayı yapmaya niçin karar verdiklerinden, şiirin hayatımızdaki yerinden bahsederek katılım sağlayan tüm okullara ve yarışmacı öğrencilere teşekkürlerini iletti.

Katılım sağlayan öğrenciler seçtikleri şiirleri en güzel şekilde okuyarak jüriden en yüksek puanı alabilmek için gayret sarf ettiler. Kıymetli şairlerimiz Sayın Bestami YAZGAN, Sayın Harun YÖNDEM, Sayın Yusuf Ziya AYDIN ve Sayın Dr. Hüseyin Emin ÖZTÜRK’ten oluşan jürimiz birbirinden güzel şiirlerin okunduğu yarışmada en iyi okuyan öğrenciyi seçmekte zorlandılar.

Yarışma sonunda Maltepe Şehit İbrahim Cengiz İmam Hatip Ortaokulundan Ravzanur DENİZHAN Necip Fazıl KISAKÜREK’in Sakarya şiiriyle 1. , Kartal Borsa İmam Hatip Ortaokulundan Hatice Kübra KOÇ, Yunus EMRE’nin Taştın Yine Deli Gönül şiiriyle 2. , Güzin Dinçkök Ortaokulundan Esma Rahime YAZICI  Mehmet Akif ERSOY’un Bülbül şiiriyle 3. , oldu. Yarışmanın jüri özel ödülünü ise Özel Maltepe Gökyüzü Ortaokulu öğrencisi Rumeysa KARAKAYA Dr. Hüseyin Emin ÖZTÜRK’ün Efsunlu Şehir isimli şiiriyle kazandı. Dereceye giren öğrencilere ödülleri 4 Mayıs Cumartesi günü yapılacak olan Gökyüzü Şenliğinde verilecektir.

Yarışmaya katılan tüm okullarımıza, böyle bir yarışmaya vesile olan Özel Gökyüzü Eğitim Kurumları Kurucu-Genel Müdürü Sayın Dr. Hüseyin Emin ÖZTÜRK’e,  Eğitim Koordinatörü Aynur DOĞAN’a, Kolej – Fen Lisesi Müdürü Abdurrahim AKKAYA’ya teşekkür ederiz.