Eğitim Sistemi – Gökyüzü Koleji | Özel Okul | Anaokulu | Kolej | Fen Lisesi

gokyuzu-koleji-lise-egitimi

Okulumuz Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi Öğretim Programı kapsamında 4 yıllık eğitim öğretim faaliyetleri yürütmektedir. Bu faaliyetler kapsamında hedef, öğrencilerimizin ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda istedikleri  Yüksek Öğretim Programlarına yerleştirilmesini sağlamaktır. Bu amaçla okulumuz öğretim programı içerisinde zenginleştirilmiş ve uzman öğretim kadrosuyla desteklenmiş YGS/LYS çalışmaları (Yaprak Test uygulaması-YGS/LYS Deneme Sınavı uygulamaları-Akademik Yeterlilik Nitelik Araştırma Sınavları-YGS-LYS Hızlandırma Programları-Etüd Çalışmaları-Yeterli Öğrenme Çalışmaları) yapılmaktadır. Aynı zamanda rehberlik birimimizle öğrencilerimiz mesleki hedefleri doğrultusunda desteklenmekte ve yönlendirilmektedir. Okulumuzda YGS/LYS çalışmaları 9.Sınıftan 12.Sınıfa kadar kademeli olarak devam etmekte ve öğrencilerimiz danışmanlık sistemi ile sıkı bir şekilde akademik ve psikolojik takip edilmektedir. Okulumuz akademik çalışmaların yanı sıra Değerler Eğitimi’ne de çok önem vermekte olup öğrencilerimizin vatanına ve toplumsal değerlerine sahip çıkan ve bu bağlamda iyi birer insan ve toplumsal sorumluluğu üstlenebilen birer örnek şahsiyet olarak yetişmelerini sağlamaktadır.

Okulumuz öğrencileri aynı zamanda bilimsel, sosyal  ve sportif projeler kapsamında yurt içi ve yurt dışı projelere katılmakta;  ülkemizi ve okulumuzu en iyi şekilde temsil etmektedir. Öğrencilerimizde yaparak ve yaşayarak öğrenmeleri destek sağlamak amacı ile zümre başkanlıklarımızca yıl içerisinde öğretim programına uygun eğitim içerikli etkinlikler yapılmaktadır.

Okulumuzda öğrencilerimiz öğretim programı içeriğine uygun ve modern-teknolojik gelişmelere uygun  olarak düzenlenmiş Fizik-Kimya ve Biyoloji laboratuvarlarında öğretmenlerinin denetiminde bilimsel çalışmalar yaparak teorik öğrenmelerini uygulamalı olarak gerçekleştirmiş olurlar.

Okumaya ve okutmaya çok önem veren okulumuz her sabah okuma saati uygulaması ile öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlığı sağlaması hususunda gerekli tüm desteği sağmakta ve bu bağlamda modern ve zengin kütüphanesi ile öğrencilerimizi kitap okumaya yönlendirmektedir.

Okulumuzda sosyal etkinlikler kapsamında öğrencilerimizin istekleri ve yetenekleri doğrultusunda Kulüp Çalışmaları ve Toplum Hizmeti çalışmaları yapılmaktadır.

Öğrencilerimiz okulumuzda bulunan kapalı yüzme havuzu, kapalı spor salonu ve açık bahçe alanlarında aktif olarak sportif faaliyetler yaparak sağlıklı yaşam konusunda bilinçlendirilmektedir.