Dilruba Restaurantta YGS Motivasyonu – Gökyüzü Koleji | Özel Okul | Anaokulu | Kolej | Fen Lisesi
Gökyüzü Koleji Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası Semineri
28/02/2017
3. Sınıf Öğrencilerimiz My Snowman Oyununu İzlediler
28/02/2017

YGS sürecinde motivasyon oldukça önemli olduğu için 12. Sınıf öğrencilerimizle rehber öğretmenimiz Elif KARAPINAR ‘ın önderliğinde Üsküdar Fethi Paşa Korusunda bulunan Dilruba Restaurantta güzel bir kahvaltı etkinliği gerçekleştirildi. Oldukça keyifli anlar geçirerek biraz olsun rahatlayan öğrencilerimiz adına mutluluk duyduğumuzu belirtir ve etkinliğe eşlik eden tüm öğretmen arkadaşlarımıza da teşekkür ederiz.

Le Martin’in deyişiyle: “Hayat, karşılaştığımız fırtınalarla değil, gemiyi limana getirip getiremediğimizle ilgilenmektedir.”  Bu söz biraz sert gelebilir insana, ancak bir gerçektir ki dünya, bizleri sonunu getirebildiğimiz çabalarımızla değerlendirmektedir. Sınavlar da, çabaların sonuçlarını değerlendirmeye yönelik yegane araçlardır.  O nedenle her yaştan insanın mutlaka karşılaştığı bu değerlendirme sürecinde iyi performans göstermek oldukça önemlidir.

Sınavlar yılın her döneminde gündemi oldukça meşgul eden ve her yaştan insanın ve toplumun her kesimini ilgilendiren önemli bir konudur.

Bu sınavlar hiçbir şeyin sonu değil, ancak pek çok şeyin başlangıcı olabilir. Başarısızlık diye bir şey yoktur ve her şey birer öğrenme deneyimidir. Henry Ford’un dediği gibi: “Başarısızlık, daha zekice başlama fırsatından başka bir şey değildir.”