Çocuklarımız En Değerli Varlıklarımız – Gökyüzü Koleji | Özel Okul | Anaokulu | Kolej | Fen Lisesi
4. Sınıf Öğrencilerine Zaman Yönetimi ve Verimli Ders Çalışma Semineri
03/10/2017
6. Sınıf Türkçe Dersi Sınıf İçi Etkinliklerimiz “Ses Olayları”
04/10/2017

3 Ekim 2017 Salı günü kolej rehber öğretmenimiz Naciye YAKUPOĞLU, 9 ve 10. sınıf velilerimizle seminerde buluştu.

“Okul başarısında aile ve okul el ele” semineri yapıldı. Seminerde aynı yaş dönemi çocuklarımızın velileriyle, yaşanılan sıkıntılar gündeme geldi.
Anne baba olmanın büyük bir şans olduğunun anlatıldığı sunumda, evlatlarımız için okul ve aile olarak üzerimize düşen sorumluluklar hatırlatıldı. Çocuklarımızın okul başarısında; aile içi huzurun öğrenmeye etkisi istatistiklerle, örnek videolarla, konuyla ilgili hikayelerle anlatıldı.
Daha sonra çocuklarımızı tanımanın öğrenmeye etkisi anlatılırken, öğrenme stillerinin önemi, dikkat dağınıklığı, akademik yeterlilik, kural koyma gibi alt başlıklarda velilerimize detaylı anlatıldı. Anne ve baba olarak çocuklarımızı gözlemleyerek; bu konularda çocuklarımızda sıkıntı olduğu takdirde öğrenmenin gerçekleşmesinin zor olacağına değinildi. Bu sıkıntıları yaşayan çocuklarımızda ne tarz önlem ve tedbir alacağımız velilerimizle paylaşıldı.
Öğrenmede bir diğer önemli husus olan tutarlı bir hedef belirleme ve bu hedefe ulaştıran planlı çalışmanın da önemi anlatıldı. Ailelerin bazen tutarsız hedef koymalarıyla çocuklarda gerçekleşen olumsuz özgüven problemine dikkat çekildi.
Seminer sonunda önce mutlu sonra sorumluluk sahibi; insana ve insanlığa faydalı bireyler yetiştirmek üzere sık sık buluşma kararı aldığımız çok değerli velilerimize teşekkür ederiz.