Çocuklarda Empati ve Benmerkezcilik Konulu Veli Seminerimiz – Gökyüzü Koleji | Özel Okul | Anaokulu | Kolej | Fen Lisesi
3-C Sınıfı Öğrencileri, Hayat Bilgisi Dersinde, Hayallerindeki Evi Tasarladılar
30/12/2016
Gökyüzü Maltepe Anaokulunda 26-30 Aralık Haftası
30/12/2016

Gökyüzü Pendik Anaokulu 2. veli seminerimiz “Çocukta Benmerkezcilik ve Çocuklarda Empati” konusunda olmuştur. 24 Aralık cumartesi günü yapılan seminer öncesi Okul Psikoloğumuz Zeynep Nur KIZILKAYA ve sınıf öğretmenlerimizin ortak çalışması ile “Ben kimim “ resim ve ifade çalışması yapılmıştır. Öğrencilerle yaptıkları resim çalışması sonrasında ifade çalışması yapılmış ve resimde kendilerini nasıl ifade ettikleri hakkında notlar alınmıştır. Yapılan resimler üzerinde ifade baloncukları ile sergilenmiş ve alınan sözel ifadeler çocuk ismi belirtilerek yazılı olarak paylaşılmıştır. Seminere gelen velilerimize çocuklarının resimleri yorumlanmış ve karşılıklı veli paylaşımı yapılmıştır.

Seminer video kaydı alınmıştır. Seminer sunusu seminere katılamayan velilerimiz için sosyal medya grubumuzda velilerimizle paylaşılmıştır. “Kendini Seyretme Penceresi” adlı minik sergimiz tüm velilerimizin kendi çocuklarının çalışmasını görebilmesi için bir süre sergilenmeye devam edecektir.