Çanakkale Geçilmez! – Gökyüzü Koleji | Özel Okul | Anaokulu | Kolej | Fen Lisesi
Anaokulları Arası 7. Resim ŞenliğindeFinale Kalan İlk 10 Eser Açıklandı!
18/03/2017
Anaokulları Arası 7. Resim Şenliğinde Dereceye Giren İlk 3 Eser Açıklandı!
20/03/2017

ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLER HAFTASI KUTLANDI

“Çanakkale müdafaası, üç mucizeler muharebesidir Hali kurtardı; maziye hamaset ve azametini iade etti; vatanımızı bir vatanı ebedi yaptı.”

Sami Paşazade Sezai

“Türkler, Çanakkale’yi zorlayan çağının en ileri tekniğine sahip güçler karşısına adeta bir kale gibi dikilmişlerdir.”

W. Churchill

Böyle demişlerdi Çanakkale’deki o asil ruh için. Dönmemek üzere gidenler, ölüme koşa koşa idenler ve şehadeti tadanlar için. Özel Maltepe Gökyüzü Koleji-Fen Lisesi EDEBİYAT VE SOSYAL ZÜMRESİ bu yüce ruhun torunları olarak bu önemli günü hatırlamak, hatırlatmak ve yaşatmak için anma programı düzenledi. Programda bu yüce ruhu öğrencilere hissettirmek için konuşmalar, video gösterimleri yapıldı, şiirler okundu. Okulumuz öğrencilerinden oluşan koro günün anlam ve önemine haiz türküler söylendi. Programa okulumuz kurucu genel müdürü Dr. Hüseyin Emin ÖZTÜRK de katılarak bir konuşma yaptı.

Geleceğimizi geçmişimizden aldığımız bu yüce ruhla kuracağız…

Özel Gökyüzü İlkokulu- Ortaokulu öğrencileri de “Çanakkale Geçilmez”dedi.

Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümünde öğrencilerimizin hazırladığı şiir, oratoryo ve koro çalışmalarından oluşan programla şehitlerimiz rahmet ve minnetle anıldı. Askerlerin yemek menüsü okunduğunda duygusal anlar yaşanırken, “Çanakkale Geçilmez” adlı tiyatro oyunu da öğrenci, öğretmen ve velilerimiz tarafından büyük bir beğeniyle izlendi. Programa emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyor, şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.