Biz de Bu Yollardan Geçtik – Gökyüzü Koleji | Özel Okul | Anaokulu | Kolej | Fen Lisesi
Gökyüzü İlkokulu Öğrencilerimizden Catch The Words Etkinliği
25/12/2018
Bana Kendini Anlat
26/12/2018

“Sınava az kaldı ne yapmalıyım, kendimi sıkılmış-bunalmış hissediyorum, çalışıyorum; ama sonuçlarını alamıyorum, 9.sınıfta sınav hazırlığı erken değil mi?, denemelere kendimi veremiyorum, nasıl çalışacağımı bilmiyorum” gibi bir çok soru öğrencilerin zihnini kurcalamaktadır.

Uzman öğretmenler bu konulara hakkında öğrencileri bilgilendirmektedir. Ancak öğrenciler kendileriyle aynı sırayı yakın zamanda paylaşmış, hedeflerine ulaşmış, aynı duygu ve düşünceleri yaşamış başarılı isimlerden bu soruların yanıtını alınca daha fazla güdülenmektedir.

Öğrencilerimize kendilerinin yalnız olmadığını göstermek amacıyla Gökyüzü Koleji Rehber Öğretmeni Naciye YAKUPOĞLU tarafından GÖKKAM etkinlikleri çerçevesinde “Biz de Bu Yollardan Geçtik” etkinliği düzenlendi.

2018 Gökyüzü Koleji mezunu olan Kübra ÖZTATLI ve Meryem SEFEROĞLU okulumuza davet edildi. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanan Kübra ÖZTATLI ve Marmara Üniversitesini kazanan Meryem SEFEROĞLU, öğrencilerimize hedeflerini nasıl koyduklarını, ne zaman çalışmaya başladıklarını, nasıl çalıştıklarını, sınav stresiyle nasıl başa çıktıklarını anlatarak sınav anında sınav heyecanını paylaştılar. Öğrencilerimiz merak ettikleri konuları da sorarak meraklarını giderdiler. Rehber Öğretmen Naciye YAKUPOĞLU’nun da özellikle hedef belirleme, çalışma disiplinini oturtma, önceliklerin oluşması gibi konularda araya girerek bilgilendirme yaptığı etkinlik verimli geçti.

Öğrencilerin kendini değerlendirdiği ve motive olduğu başarılı bir etkinlik oldu.