Avrupa Günü Etkinliğini Hareketli Oyunlarla Kutladık – Gökyüzü Koleji | Özel Okul | Anaokulu | Kolej | Fen Lisesi
Özel Gökyüzü İlkokulunda Okuma Bayramı Coşkusu
17/05/2017
Gökyüzü Adatepe Anaokulu Yıl Sonu Gösterimizi Yoğun İlgi ve Coşku İle Gerçekleştirdik
22/05/2017

Dünya Avrupa Günü tüm dünyada Mayıs ayının başında kutlanmaktadır. Gökyüzü Anadolu ve Fen Lisesi Yabancı Diller zümresi olarak tüm öğrencilerimizle beraber bu günü 12 Mayıs Cuma günü okulumuzda kutladık.Özellikle bugüne mahsus lise öğrencilerimizin okula serbest kıyafetlerle gelmelerine izin verdik. Gün içinde yapılan etkinlik, önce Lise sınıflarında, sonrasında da Konferans Salonumuzda olmak üzere iki bölümden oluştu ve oldukça eğlenceli geçti.

Etkinliğin ilk bölümünde, Alman, İspanyol ve İngiliz yemeklerinden değişik örnekleri evlerinde yapıp getiren öğrencilerimiz, sınıflarda büfeler kurup arkadaşlarına yaptıkları yemekleri ve tatlıları ikram ettiler. Bu etkinlik öğrencilerin arasındaki bağları ve iletişimi daha da kuvvetlendirdi.

Bir aile gibi beraber lezzetli yemekler yediler, müzik dinlediler ve muhabbet ettiler.

3. ders saatinde yapılan bu etkinliğinden ardından, öğrenciler son ders saatlerinde yapılacak yarışmalar için konferans salonunda heyecanla bir araya geldiler. Almanca, İspanyolca ve İngilizce olarak 5 değişik oyun oynadılar. İlk olarak ‘evet- hayır’ oyunu oynandı. Öğrenciler 3 dilde sorulan genel kültür sorularının cevapları doğru verip, doğru sandalyeye koşup oturmak zorundaydı. Hem kazananların hem de kazanamayanların eğlendiği hareketli ve heyecanlı yarışmanın ardından, yine hareketli bir oyun olan ‘yastık’ oyunu oynandı. Yine öğrenciler gruplar halinde 3 dilde verilen komutları duyar duymaz 2’şer kişi olarak yastıkları taşıdılar. Komik ve eğlenceli geçen yarışmanın ardından, ‘kelime-cümle’ oyunu başladı. Öğrencilere renkli kartonlar üzerinde karışık kelimeler verildi ve gruplar halinde bu kelimelerle doğru cümleler kurmaları istendi. Son olarak da, ‘metin yazma’ oyunu oynandı. Gördükleri metini akıllarında tutup başka bir masada yeniden yazmaya çalıştılar.Bir bütün olarak çok eğlenceli ve heyecan verici bir etkinlik geçirdik. Oyunlar sonrası yarışmalara katılan birçok öğrencimiz madalya almaya hak kazandı ve madalyalarını gururla taktılar.Öğrencilerimiz Şevval Bedir ve Merve Aydın sunuculuk görevlerini başarıyla yürüttüler.

Avrupa günü etkinliğimizin eğlenceli geçmesinde katkısı geçen özellikle Almanca öğretmenimiz Sevgi Ekici, İspanyolca öğretmenimiz Tuğba Çalgın Baykal, İngilizce öğretmenimiz Aytaç Aslan ve Yabancı Diller Zümre başkanı Pınar Türkoğlu’na,  etkinlikte rol alan tüm lise öğrencilerimize ve özellikle bu günde istediğimiz olanağı bize sağlayan ve destekleyen Müdürümüz Gürkan Ünver’e teşekkür ederiz.