Değerler Eğitimi – Gökyüzü Koleji | Özel Okul | Anaokulu | Kolej | Fen Lisesi

Günümüzde, insanlık değerlerinde bir aşınma ve yozlaşma görülmektedir.

İnsanoğlu iyilik, adalet, merhamet, sevgi, saygı, hoşgörü , mutluluk, barış, huzur, dostluk, iyi niyet, başarı, sabır, vefa gibi insanı insan yapan duygulardan uzaklaşarak metropollerde yaşam mücadelesi vermektedir. Dünyada yüzyıllardır insanları bir arada tutan, hayatımıza anlam ve amaç katan bir çok değer kaybolmaya başlamıştır. İnsanoğlunun geleceğini tehdit eden bu gidişatı durdurmak amacıyla sahip olduğumuz değerleri yeniden yaşanır hale getirmek için okulumuzda değerler eğitimi dersi verilmektedir.

Değerler eğitimi aynı zamanda karakter eğitimidir.

gokyuzu-koleji-degerler-egitimiDeğerler eğitimi ile kazanılan bilgi, duygu, düşünce ve davranışlar çocuğun karakterine de etki ederek iyi insan olmaya doğru adım atmasını sağlar. Türk Milli Eğitim Temel Kanununun genel amacında’’ milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan’’ şeklinde ifade edilmiştir ki okulumuz da aynı amaçlar doğrultusunda bir nesli yetiştirme gayretindedir.

Aynı zamanda Adatepe Anaokulumuzda kendi alanında uzman bir eğitmen tarafından Kur’an, cüz ve sure öğretimi yapılmaktadır. Uzman eğitmen çocukların yaş, hazır bulunuşluk, ilgi sürelerini göz önünde bulundurarak bu eğitimi vermektedir. Özel gün ve gecelerde ailelerin de katılımı sağlanarak  kutlanmaktadır. (Kandiller, Dini Bayramlar, Kutlu Doğum Haftası..)