5. Sınıflar Sahnede Devleşti – Gökyüzü Koleji | Özel Okul | Anaokulu | Kolej | Fen Lisesi
Küçük Yıldızların Büyük Gösterisi
24/05/2017
Gökyüzü Eğitim Kurumları Bahar Şenliğinde Hakan Sarıca Rüzgarı
27/05/2017

İngilizce hazırlık 5. sınıfı öğrencilerimiz , İngilizce 4 Ortaokul Zümre Başkanı Nilüfer GÜVEN koordinatörlüğünde ; İngilizce öğretmenlerimiz Güzin SACİHAN, Yeşim DURAK ve Aysel ABLAK ‘ın özverili çalışmalarıyla muhteşem bir gösteri sundu.

Öğrencilerimiz, yıl boyu süren provalar ve çalışmalar sayesinde göz dolduran performanslarıyla ayakta alkışlandı. Genel müdürümüz Dr. Hüseyin Emin Öztürk’ün katılımı ve öğrencilerimizi kutlaması ile mutluluklarına mutluluk kattılar.

5-A sınıfı öğrencilerimiz William Shakespeare’in ünlü oyunu Hamlet’i sergilediler. Küçük yaşlarına rağmen, uzun tiradları, yerinde kullanılan jest ve mimikleriyle beş perdelik bir oyunu başarıyla bitirerek kendilerine hayran bıraktılar.

5-B sınıfı öğrencileri ise “ A mirror, a Carpet and the Lemon” adlı oyunla sahnede bir Arap esintisi yaşattılar. Küçücük bir limonun insan hayatını nasıl kurtarabildiğini anlatan bu oyunla, hayatımızdaki küçük detayların bazen ne kadar önemli olabileceğini vurguladılar.

5-C sınıfı öğrencileri bizi zaman tüneline sokarak tarihin tozlu raflarından ünlü mucitleri, düşünürleri ve tarihin önemli karakterlerini sahnemize taşıdılar. Karakterlere esprili ögeler katarak bize tarihi karakterleri alışılmışın dışında ve çok daha neşeli bir biçimde sundular. Halay çeken bir Einstein ve Nicola Tesla’yı nerede görebilirsiniz ki?

Son olarak 5-D sınıfı öğrencilerimiz bizi 80’lere götürerek Sevgili Barış Manço ‘nun güzel şarkılarıyla kulaklarımızın pasını sildi. Özellikle kostümleriyle büyüleyen bu grup , unutulmaz ozanımın Aşık Veysel’i bağlamasıyla birlikte canladırırken Barış Manço gibi bir değeri de hatırlatarak gönüllerde taht kurdu.

Bu capcanlı, zengin, renkli ve eşsiz program bir gökyüzü geleneği olan Gökyüzü marşı ile son buldu.