2-9 Aralık Mevlana Haftasında Mevlanayı Andık – Gökyüzü Koleji | Özel Okul | Anaokulu | Kolej | Fen Lisesi
1-A ve 1-B Sınıfları İngilizce Dersinde Aile Sunumu Yaptılar
03/12/2016
Özel Gökyüzü İlkokulu 3/B Sınıfı Öğrencileri Organik Buğdaylarını Ektiler
06/12/2016

Cömertlik ve Yardım Etmede Akarsu Gibi Ol
Şefkat ve Merhamette Güneş Gibi Ol
Başkalarının Kusurlarını Örtmede Gece Gibi Ol
Hiddet Ve Asabiyette Ölü Gibi Ol
Tevazu Ve Alçak Gönüllülükte Toprak Gibi Ol
Hoşgörülülükte Deniz Gibi Ol
Ya Olduğun Gibi Görün, Ya Göründüğün Gibi Ol

Size, gizlide ve açıkta Allah’tan korkmayı, az yemeyi, az uyumayı, az konuşmayı, isyan ve günahları terk etmeyi, oruç tutmayı, namaza devam etmeyi, bütün yaratıklardan gelen cefaya tahammüllü olmayı, aptal ve cahillerle oturmamayı, güzel davranışlı ve olgun kişilerle birlikte bulunmayı vasiyet ediyorum. İnsanların en hayırlısı, insanlara yararı olandır. Sözün en hayırlısı, az ve anlaşılır olanıdır. “Ölümümüzden sonra mezarımızı yerde aramayınız! Bizim mezarımız âriflerin gönüllerindedir” ( MEVALANA CELALEDDİN-İ RUMİ )

Her yıl 2-9 Aralık Mevlana Haftası olarak icra edilir. Engin bir okyanus olan Mevlana az da olsa bu haftada anlaşılmaya, idrak edilmeye çalışılır yapılan etkinliklerle.

Özel Maltepe Gökyüzü Kolaeji-Fen Lisesi olarak bizler de Edebiyat zümre başkanı Abdurrahim AKKAYA ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Müslüm TÜNÇİ’nin birlikte hazırlamış olduğu programla Mevlana’yı öğrencilerimize tanıtmaya, ondan haberdar etmeye çalıştık. Bu amaçla yapılan programda emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyor ve Mevlana’nın sözüyle: “Dün geçti gitti. Dün gibi, dünün sözü de geçti. Bugün yepyeni bir söz söylemek gerek.” diyoruz. Ve yeni programlarda buluşmak dileğiyle…