11. Sınıf Velilerimize YGS ve LYS Sunumu – Gökyüzü Koleji | Özel Okul | Anaokulu | Kolej | Fen Lisesi
Okan Üniversitesi Bilgi Yarışmasında 2. Tur Sona Erdi
08/04/2017
İstanbul Okul Sporları Şehit Ömer Halisdemir Sezonu Taekwondo 3.sü Gökyüzü Kolejinden
08/04/2017

Lise Rehber Öğretmeni Elif KARAPINAR tarafından 11. sınıf velilerimize YGS ve LYS Sunumu gerçekleştirildi.Bu süreçle ile ilgili merak edilen tüm soruları cevaplandırıldı.

Yaşama ve üniversite giriş sınavına hazırlanan, diğer yandan okul derslerinden de sorumlu olan kısacası yoğun bir çalışma dönemi içinde olan gencin anne-babası olmak çok zordur. Bu süreçte çocuğunuzun gireceği sınavı iyi tanımanız; hem ona hazırlık sürecinde destek olmanızı hem de kendi kaygılarınızı bir miktar azaltmanızı sağlayacaktır.

Çocukları sınavlara hazırlanan anne-babalara düşen en büyük görev, çocuklarının çalışma isteğini artırmak, onlara çalışabilecekleri huzurlu bir ortam sağlamak ve onları çalışmaya motive etmek için kaygı yükseltici yaklaşımlardan kaçınmaktır.

Sınav, yaşamın en önemli olayı değil Sınavı yaşamın tek ve en önemli dönüm noktası gibi algılamak ve bu şekilde ifade etmek var olan olağan kaygıyı daha da artırır. Sınav, yaşamın önemli olaylarından sadece biridir ve bundan sonra da çocuğunuzu bir çalışma ve sınavlar zinciri beklemektedir. Başarı, yaşamda tabi ki küçümsenemez bir değer. Ama en önemli değer değil. Mutlu olmanın tek yolu hiç değil. Yaşamda en üstte tutacağımız daha önemli değerlerin olduğunu unutmamalıyız.

UNUTULMAMALIDIR Kİ İYİ VE ERDEMLİ BİR İNSAN OLMAK, BAŞARILI OLMAKTAN ÇOK DAHA ÖNEMLİDİR.